Be the first to listen to the new track, Marsupial Part II, from Misuse’s upcoming album, April.
More info on the album pretty soon…in the meantime you can stare at the cover while listening to the track
Acid Baby Jesus playing live in the studio for Newtown Radio in Brooklyn, NY. USA tour ends… (new European tour comes on December) slovenly.com
ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
22.00
Mo Better Club, Θεμιστοκλέους & Κωλλέτη 32, Εξάρχεια
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
https://www.facebook.com/thediveband
http://www.myspace.com/thedivegr
http://soundcloud.com/thedive
Ήδη στα μισά. Σκληρό.
Kick ass stuff…
Άμα πέσει στα χέρια σας και το νέο Sonik θα διαβάσετε μια κριτική από τον Στυλιανό Τζιρίτα αλλά και μια συνέντευξη της μπάντας…. ..αν δεν τους έχετε ακούσει πατήστε εδώ.
Γενικά..
Everybody seems to like the Dive.
http://thesludgelord.blogspot.com/2011/07/dive.html
http://www.mic.gr/cds.asp?id=37544
http://www.rockap.gr/?p=8631
http://www.mixtape.gr/the-dive-the-dive/
http://www.stereoworld.gr/album_reviews.php?id=852
http://www.rockway.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1818:the-dive-the-dive&catid=61:greek-bands&Itemid=312
http://www.downtunedmag.com/2011/06/review-dive-dive.html
http://stonedsunvibrations.blogspot.com/2011/06/dive-dive-2011.html
Gotta hate Underworld Shakedown that has lots of greek indie releases available for download for free… Damn this!
Πέμπτη 30 Ιουνίου στις 22:00
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
To Αστρόπλοιο των SCREAMING FLY βρίσκεται σε αέναη και διαρκή κίνηση από το 1992. Μέσα από συναρπαστικές περιπέτειες και μετά από αλλεπάλληλα πειράματα με στόχο τη διάλυση και αναδόμηση του χρόνου, καταθέτουν τα συμπεράσματά τους στην πρόσφατη δουλειά τους “SUPERZERO” και κάνουν μια στάση στο six d.o.g.s για να μοιραστούν ζωντανά τις εμπειρίες τους παρέα με του Three Way Plane, σε μια βραδιά γεμάτη ιδρώτα, ένταση και ιστορίες από το rock n roll σύμπαν.
http://www.myspace.com/screamingfly
Tο τρίο των THREE WAY PLANE συνδυάζει την πανκ επιθετικότητα, με την indie αισθητική χωρίς όμως να περιορίζεται σε στενά όρια. Αντιθέτως δεν φοβούνται να πειραματιστούν με γκρουβι/φανκ/dub πινελιές ολοκληρώνοντας τον ήχο τους. Έχουν κάνει πάρα πολλα live και έχουν ανοίξει συναυλίες των Savage Republic, Senser και Gallon Drunk. Έχουν κυκλοφορήσει ένα EP το 2006 και μετά από συμμετοχές σε συλλογές κυκλοφόρησε φέτος ο πρώτος τους δίσκος με τη βοήθεια της Spinalonga Records. O τίτλος του είναι “give us something new to shout” και περιέχει 11 κομμάτια τους αλλά και 3 remix.
http://www.myspace.com/3wayplane
http://soundcloud.com/three-way-plane
Περισσότερες πληροφορίες:
six d.o.g.s
Αβραμιώτου 6-8
Μοναστηράκι
Αθήνα
T: +30 210 3210510
W: http://sixdogs.gr/
O Παντελής Παντελόπουλος, ευθύνεται για το εικαστικό της τελευταίας αφίσας των the Dive, για το λάιβ της Κυριακής 19 Ιουνίου, στο Κ44 με τις Mongrelettes…
Χαζεπςςςςςςς
And also, the first review for the album…
And if all of this makes you wanna see them live… This thursday the 9th of June your wish will become true!
Πέμπτη 9 Ιουνίου 2011
Κ44, Aθήνα
Ελεύθερη είσοδος, 21.30
This is Peiraeus’ finest heavy progressive band. the Bliss. After more than 10 years of experimenting with heavy alternative rock, they have succeeded in releasing their debut album in 2011!
And it was worth the wait. Heavy, melodical, psychedelic. Complex song structures, odd time signatures, hypnotic bass lines, explosive drumming and intense vocal melodies consist of their 70+ minute epic, Gabbatha.